
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 800 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 7 mA |
| Packaging | Ammo Pack |
| Hold Current | 10 mA |
| On-State Voltage | 1.3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30394
Ext.Price$0.30394
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30394 | $0.30394 |
| 10 | $0.29808 | $2.98080 |
| 25 | $0.29609 | $7.40225 |
| 50 | $0.29412 | $14.70600 |
| 100 | $0.29216 | $29.21600 |
